Zobacz jak potrzebny jest wybór idealnych kremów dla naszej skóry

Większość z nas poszukując odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem skóry. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze dodatkowo kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy bardzo ważną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy wybrać puder na wieczorowe wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy jak najdłużej. Nadto, wskazane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy dobierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo starannie ukrywające wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy chciały osiągnąć efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w kapitalny sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką kłopotliwą sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Dlatego, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo rzadkiej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby uprościć wszystkim kobietom wybór podkładu, przekażemy kilka naszych porad. Wiemy dobrze, że dobór odpowiedniego podkładu jest szczególnie ważny.

Większość spośród nas dobierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy użyć podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład był odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani także za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te atrybuty są sprawą indywidualną. Namawiamy do profesjonalnego ocenienia rodzaju skóry, gdyż z pewnością usprawni to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

Dodaj komentarz