Możliwości kompresora olejowego

Szanse kompresora olejowego można nakreślić na zasadzie jego danych mechanicznych. Pierwszym przymiotem jest ciśnienie czynności. Powszechne kompresory dodają ciśnienie o nominale do parunastu barów, co oznacza liczbę przyzwalającą na skonsolidowanie ogromnej większości urządzeń profesjonalnych. Modele do użytków profesjonalnych obrazują się ewentualnością kreowania najwyższego ciśnienia w miarze parunastu barów. Istotnym wymiarem dla użytku kompresora olejowego jest wydajność mierzona objętością powietrza, jakie realnie może nadać ekwipunek w okresie jednej sekundzie przy umyślnym ciśnieniu. W tymże zdarzeniu wszystko zależne jest od wyekwipowania sprzętu, które będziemy żądali zasilić.

Dla komfortowej funkcji przystoi wyekwipować się w gatunek o produktywności najmniej parunastu litrów na minutę. W przypadku nieco słabszych ekwipunków będziemy musieli mocniej zwracać koncentrację na potrzeby nabywanych ekwipunków, by w trakcie pracy nie przyczyniało się do spadków ciśnienia. Na efektywność kompresora działanie posiada siła motoru.

Im zwiększona, tym naturalnie więcej będziemy mogli chcieć od sprzętu. Charakter działalności sprzętu ma także znaczenie przy typowaniu właściwej pojemności pojemnika, jaka mierzona jest w litrach.